• This event has passed.

Kiermasz Maltański

4 lutego 2024 @ 10:00 - 13:00

plakat - kiermasz maltański 2024

Pomoc Maltańska Balham – Kiermasz Maltański.
Po raz kolejny oddział Służby Maltańskiej przy parafii Chrystusa Króla w Balham włącza się w doroczną pielgrzymkę ludzi chorych do sanktuarium Maryjnego w Lourdes we Francji. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że wspomniane wyżej sanktuarium słynie nie tylko z objawień Maryjnych, ale także z licznych uzdrowień, które dokonywały się i nadal dokonują przez ręce Matki Najświętszej. Właśnie dlatego chorzy ze wszystkich zakątków świata udają się do tego miejsca by tam prosić o łaskę uzdrowienia. Niestety nie wszystkich stać na taki wyjazd. Nie wszyscy mogą sobie także pozwolić na samodzielną podróż z uwagi na liczne trudności zdrowotne czy niepełnosprawność. Można powiedzieć, że realizuje się w nich obraz niewidomego z Ewangelii wg św. Jana, który czekał na swój moment przy sadzawce Bethesda lecz nie dane było mu skorzystać z łaski uzdrowienia (patrz: J 5, 1-3a. 5-16)

pielgrzymka chorych zakonu maltańskiegoJak co roku młodzież z naszej parafii organizuje Kiermasz Maltański, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie osób chorych chcących jechać 2 maja 2024 razem z Kadetami do Lourdes, oraz na sfinansowanie podróży dla wolontariuszy opiekujących się wspomnianymi wyżej osobami chorymi i słabymi. W tym roku kiermasz odbędzie się w niedzielę 4 lutego. Stosowną zapowiedź można znaleźć w BIULETYNIE PARAFIALNYM. Kadeci przygotują dla nas różnego rodzaju „cegiełki”, których zakup sfinansuje tę inicjatywę. W szczególności polecamy pierogi własnoręcznie przygotowane przez naszych Kadetów.

Niewidomy siedzący przy sadzawce Bethesda skarżył się Jezusowi, że nie może zostać uzdrowiony, bo nie ma nikogo, kto by mu pomógł zejść do sadzawki kiedy nastąpi poruszenie wody. Sami może nie mamy możliwości jechać jako wolontariusze dla kogoś, kto potrzebuje pomocy drugiego, by skorzystać z łask, z których słynie sanktuarium. Możemy jednak wesprzeć tych, którzy mają możliwość poświecić swój czas.

Zapraszamy do śledzenia Profilu Facebook’owego Służby Maltańskiej w Wielkiej Brytanii oraz ich Strony Internetowej  Gdzie można znaleźć relacje z pielgrzymek organizowanych przez Kadetów w latach poprzednich.

Date:
4 lutego 2024