• To wydarzenie minęło.

Droga Krzyżowa Nocą 2024

22 marca 2024 @ 22:00 - 23 marca 2024 @ 00:00

Nocna Droga Krzyżowa 2024

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Po raz kolejny parafialny oddział Akcji Katolickiej pragnie zaprosić wszystkich dużych i małych na drogę krzyżową inną niż wszystkie, bo wymagającą od uczestnika więcej niż tylko przyjście do kościoła i zajęcie wygodnego miejsca w ławce. Jezus mówił – kto chce iść za mną niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech mnie naśladuje. Droga Krzyżowa Nocą ulicami Balham ma być próbą wyjścia poza nasz obszar wygody. Przez doświadczenie trudu chcemy jeszcze lepiej przeżyć Drogę Krzyżową i tym samym jeszcze ściślej złączyć się z Chrystusem.

Jeśli uważasz, że Droga Krzyżowa Nocą to wydarzenie właśnie dla ciebie to prosimy zapisz się na listę wystawioną przy wejściu do kościoła – jest to wymóg Councilu, który musimy wypełnić by nasze zgromadzenie mogło odbyć się legalnie bez niepotrzebnych przeszkód i rozczarowań – bardzo prosimy o spełnienie tego wymogu.

Naszą Drogę Krzyżową rozpoczniemy Mszą Świętą w naszym kościele o godz. 22:00. W trakcie Eucharystii będzie można złożyć Jałmużnę wielkopostną, która zostanie w całości przekazana na leczenie chorej Magdy. W kościele po mszy otrzymamy potrzebne materiały. Następnie organizatorzy zaprowadzą wszystkich do pierwszej stacji skąd uczestnicy udadzą się w kierunku kościoła Chrystusa Króla na Balham, gdzie zakończy się Droga Krzyżowa Nocą. Zachęcamy do aktywnego udziału w wydarzeniu, do włączania się w śpiew oraz do pomocy w niesieniu sprzętu nagłośnieniowego oraz krzyża. W trakcie przemarszu BEZWZGLĘDNIE stosujemy się do poleceń osób wyznaczonych przez organizatora do pełnienia posługi porządkowej. W razie jakiejkolwiek sytuacji konfliktowej czy to z uczestnikiem Drogi Krzyżowej czy z osobą postronną w żadnym wypadku nie podejmujemy działań na własną rękę, zwłaszcza tych które mogłyby doprowadzić do eskalacji konfliktu. Pamiętajmy, że pracujemy na dobre imię Parafii, Polskiej Misji jak i Chrześcijan w ogóle. Każdą sytuację konfliktową należy zgłosić do służby porządkowej oraz organizatorów wydarzenia.

Zapraszamy do śledzenia wpisów na Facebooku Parafialnym dotyczących tego wydarzenia oraz biuletynu parafialnego.

Początek:
22 marca 2024 @ 22:00