OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 10 maja 2026r.
1. Przeżywamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej, które jest celebrowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.40, w soboty i niedziele o godz. 17.40.
2. W środę, 13 maja 2026r., przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją figurki Matki Bożej.
3. W najbliższy czwartek, 14 maja 2026r., będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte będą w kościele o godz. 09.00, 17.30 i 19.00 oraz w kaplicy na osiedlu św. Antoniego o godz. 10.30.
4. Wojownicy Maryi serdecznie zapraszają 16-go maja mężczyzn w wieku od 18 lat na spotkanie grup z południowej Anglii. Rozpoczynamy Eucharystią o godzinie 9:00. Po nabożeństwie wspólna modlitwa, rozmowy braterskie oraz wspólne oglądanie transmisji z rodzinnego ogólnopolskiego spotkania Wojowników Maryi w Leżajsku. Temat spotkania: Wierni do końca.
5. W niedzielę, 07 czerwca 2026r., będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie na placu przy Klubie Orła Białego, następnie przejdziemy do osiedla św. Antoniego, gdzie będą kolejne ołtarze i tam zakończymy procesję; po niej, dla chętnych w kaplicy na osiedlu będzie celebrowana Msza św. Po procesji odbędzie nasze parafialne świętowanie przy stole – parafialny piknik. Zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne: Maryjki, Harcerzy, Odnowę w Duchu Świętym, Ministrantów, Grupę Szkaplerzną, Światło Chrystusa, Wojowników Maryi i nasze Orlęta w swoich pięknych strojach, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych do wzięcia udziału w procesji i we wspólnym biesiadowaniu, które odbędzie się, zależnie od pogody, na zewnątrz lub w Klubie Orła Białego.
6. W ostatnią niedzielę zebraliśmy £2332.00: Taca £1490.00, w tym kartą £167.00; G.A. £842.00, w tym kartą £225.00. Bóg zapłać!
7. Możemy składać ofiary używając kart płatniczych. Z tyłu kościoła znajdują się czytniki kart.
8. Po Mszy św. zapraszamy do zakrystii po odbiór zestawów kopert Gift Aid na rok 2026.
9. UWAGA! Trwają nowe zapisy do naszej parafii. Bardzo prosimy, aby wszyscy tego dokonali, nawet jeśli już kiedyś zapisali się.
10. Po każdej Mszy św. w zakrystii można zamówić intencje mszalne w różnych potrzebach za żywych, jak i zmarłych. Jest to wyraz naszej wiary w zbawczą moc Chrystusa obecnego w Eucharystii.
11. Trwa wizyta duszpasterska. Formularz zaproszenia dostępny jest w przedsionku kościoła.
12. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
- od poniedziałku do piątku, od godz. 18.00 do 19.00.
- w soboty i niedziele od godz. 17.00 do 18.00.
13. Porządek Mszy świętych w tygodniu z udziałem wiernych:
- poniedziałek-piątek: 09.00 i 19.00;
- sobota: 09.00 i 18.00 (Msza św. niedzielna)
- niedziela: 08.30 (kaplica – oś. św. Antoniego); 09.30; 11.00; 12.30; 18.00.
14. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy po Mszach świętych do zakrystii. W innych godzinach kontakt z kancelarią możliwy drogą telefoniczną lub poprzez e-mail. PROSIMY O ZAŁĄCZENIE W WIADOMOŚCI SWOJEGO NUMERU KONTAKTOWEGO.
